خوابیدن به یه شکل مشخص در طی شب های متوالی باعث ایجاد خطوط روی پوستتون میشه که بعد از بیدار شدن بلافاصله محو نمیشه. خوابیدن به پهلو باعث چین و چروک روی گونه ها و چانه میشه، در حالی که خوابیدن به حالتی که صورت به پایین باشه، باعث میشه روی پیشونی شما خط و خطوط بیفته.

راه هایی شگفت انگیز برای کاهش چین و چروک صورت ( بخش اول )

روی کمر بخوابین
خوابیدن به یه شکل مشخص در طی شب های متوالی باعث ایجاد خطوط روی پوستتون میشه که بعد از بیدار شدن بلافاصله محو نمیشه. خوابیدن به پهلو باعث چین و چروک روی گونه ها و چانه میشه، در حالی که خوابیدن به حالتی که صورت به پایین باشه، باعث میشه روی پیشونی شما خط و خطوط بیفته. برای اینکه این اتفاق نیفته به حالت طبیعی و روی کمر بخوابین.

بیشتر ماهی بخورین
ماهی قزل آلا ( به همراه دیگر ماهی های آب سرد ) منبع بسیار خوبی از پروتئین هستن که بسیار برای پوست مناسب هستن. اون همچنین منبع خیلی خوبی از اسید های چرب امگا ۳ هستن. طبق نظر کارشناسان، اسیدهای چرب ضروری باعث تغذیه پوست میشن و پوست رو شاداب و جوان نگه میدارن و چین و چروک پوست رو کمتر میکنن.

اخم نکنین، برای مطالعه عینک بزنین.
وقتی به صورت مداوم یه حال خاص به چهره خود میدین، مثلا اخم کردن، به عضلات صورت شما بیش از حد فشار و درد وارد میشه و به همین خاطر شیارهایی زیر سطح پوست ایجاد میشه. در نهایت اون شیارها به چین و چروک تبدیل میشه. چشماتون رو کاملا باز کنین و برای مطالعه در صورت نیاز عینک بزنین. برای خرید عینک آفتابی شناخت کافی پیدا کنین، چون که که عینک آفتابی میتونه از پوست اطراف چشماتون در مقابل اشعه خورشید محافظت کنه و مانع از اخم کردنتون بشه.

مقدارِ بیش از حد آلفا هیدروکسی اسید (AHAs)
این اسیدهای طبیعی سلول های مرده رو در اطراف چشم ازبین میبره، منفذهای ریز رو کم میکنه، خطوط و چروک رو بهتر میکنه. آلفا هیدروکسی اسیدهای قوی تر باعث افزایش تولید کلاژن میشه. استفاده از آلفا هیدروکسی اسیدها باعث میشه پوستتون نسبت به خورشید حساس تر بشه، بنابراین روزانه مقدار زیادی کرم ضد آفتاب استفاده کنین.

بیش از حد صورتتون رو نشورین.
مقدار کمی آب و یا روغن های مرطوب کننده به پوستتون بزنین که در مقابل چین و چروک محافظت میکنه. شستن بیش از حد صورتتون باعث میشه اثر حفاظتی اون رو از بین ببرین. و در صورتی که صابونتون مرطوب کننده نیست، به جاش از پاک کننده های صورت و یا ژل استفاده کنین.

ادامه دارد…

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه