بدترین اشتباهاتی که پوست شما را سریعا پیر می کند!

آیا چهره شما سن واقعی تون رو نشون میده یا پیرتر از سنتون به نظر میرسین؟
سبک زندگی، نوع لباس، لوازم آرایش، درمان های زیبایی و آرایش میتونن باعث برجسته شدن ویژگی های خاص شما شده و چهره تون رو شاداب و زیبا نشون بدن. با این حال بعضی اوقات شاید حس کنین که نسبت به سنتون پیرتر به نظر میرسین. این احساس خیلی آزاردهنده است. به همین دلیل مگنا گوپتا (متخصص زیبایی) یه لیست از چیزایی که باعث میشن پیرتر به نظر بیایم تهیه کرده که در ادامه بهشون اشاره میکنیم:

عدم استفاده از یه ضدآفتاب خوب
یکی از مسائل اساسی که میتونه از صدماتی که به پوست وارد میشن جلوگیری کنه استفاده از ضدآفتابه. با این حال گاهی ممکنه از ضدآفتابی کمک بگیرین که زیاد موثر نیست. مثلا به داروخانه برین و به صورت اتفاقی یه ضدآفتابی که نمیدونین SPF چقدره بردارین، یا هر دو ساعت یه بار نزنین. همه ی این مسائل میتونه منجر به رنگ پریدگی، بی حالی و تیرگی پوست بشه.

عدم استفاده از مرطوب کننده
با وجود همه ی مراقبت های زیبایی، آیا هنوز هم پوستتون خشک، پوسته پوسته و تحریک پذیره؟ اگه جوابتون مثبته، آیا به طور منظم از مرطوب کننده استفاده میکنین؟ عدم وجود رطوبت در پوست به بی حالی اش منجر میشه. پس استفاده از مرطوب کننده رو فراموش نکنین چون با به دام انداختن محتوی آب در پوست به سلول هاش آبرسانی میکنه.

5 عامل مهم پیری زودرس پوست

5 عامل مهم پیری زودرس پوست


تغذیه نامناسب

آیا تا به حال توجه کردین وقتی روغن زیاد یا مواد غذایی ناسالم و مصنوعی میخورین پوستتون هم مثل معده تون تحت تاثیر قرار میگیره؟ پس تغذیه بد به پیری پوست منجر میشه. تاثیر مواد مغذی روی پوست رو نمیشه نادیده گرفت. پس ، آنتی اکسیدان هایی مثل کاروتنوئیدها، tocophenols ، فلانوئیدها، ویتامین های A ، C ، D ، و E ، امگا ۳، پروتئین و لاکتوباسیل که میتونن سلامت و زیبایی پوست رو بهبود بدن فقط از داخل بدن و از طریق تغذیه درست تامین میشن.

سفید کردن بیش از اندازه ی پوست
دلتون میخواد پوست سفیدی داشته باشه؟ پس بهتره که کمی مراقب باشین و زیاد از این هدف دور نشین! سفید کردن بیش از حد پوست در بلند مدت مضره. غلظت بالای مواد تشکیل دهنده سفید کننده ها میتونه برای همیشه رنگ طبیعی پوستتون رو تغییر بده و همچنین باعث پیری زودرس پوست بشه.

پاک نکردن آرایش
شاید بعد از یه روز سخت حوصله پاک کردن آرایشتون رو نداشته باشین و ترجیح بدین همونطوری بخوابین. اما بهتره بدونین که تمیز نکردن پوست میتونه نتایج وحشتناکی در آینده داشته باشه. در طول روز کثیفی و آلودگی های مختلف روی پوست نشسته و منافذش رو میبنده، و اگه صورتتون رو تمیز نکنین پوستتون بعدا مشکل پیدا میکنه. این کار همچنین باعث میشه پوستتون رنگ پریده و پیر به نظر برسه.

5 عامل مهم پیری زودرس پوست

5 عامل مهم پیری زودرس پوست

/ نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه