زیبا بودن هرگز آسون نیست. تحقیقات علمی و شواهد موجود بهمون میگن که چطوری ظاهری خوب داشته باشیم، البته اصلا ساده نیست که در نظر دیگران بهترین باشیم!

زیبا بودن هرگز آسون نیست. تحقیقات علمی و شواهد موجود بهمون میگن که چطوری ظاهری خوب داشته باشیم، البته اصلا ساده نیست که در نظر دیگران بهترین باشیم!

صورتتون رو بیش از حد نشورین

گرما باعث میشه که دلتون بخواد در طول روز بارها صورتتون رو بشورین. اما نباید این کارو بیش از اندازه انجام بدین، چون غدد چربی در پوست باعث تولید بیش از حد سبوم شده و در نهایت باعث چربی زیاد صورت میشن. اگه باید صورتتون رو در طول روز بشورین تا کثیفی هاش از بین برن، با آب ساده این کارو انجام بدین.

صورت

صابون مصرف نکنین

صابون یکی از محصولاتیه که مواد سخت و خشنی داره. صابون نه تنها pH بالایی داره، بلکه هر چیزی که روی پوستتون باشه رو برمیداره، از کثیفی و جرم گرفته تا مواد مغذی طبیعی، چربی و رطوبت. به جای استفاده از صابون هایی که مواد شوینده دارن، به دنبال فوم های بدون شوینده و بدون سولفات باشین. این فوم ها به آرامی چربی اضافه و کثیفی ها رو از بین برده و تعادل طبیعی پوست رو حفظ میکنن.

از پاک کننده های متعادل استفاده کنین

pH پوست ۵٫۵ است و pH صابون ۸ و بالاتر از اونه که باعث تضعیف لایه بیرونی پوست شده و به آلرژی ها و عفونت ها اجازه میده که به داخل پوست نفوذ کنن. به دنبال پاک کننده هایی باشین که pH اونا ۷ و کمتر باشه. این پاک کننده ها پوست رو بدون جلوگیری از تغذیه اون، تمیز میکنن.

مرطوب کننده رو فراموش نکنین

کسانی که پوستشون چربه فکر میکنن دیگه نیازی به مرطوب کننده ندارن. خب متاسفانه این درست نیست. هر چقد که پوستتون رو بهتر آبرسانی کنین ، جوان تر به نظر میرسین. اگه پوستتون چرب و مستعد آکنه است، باید به دنبال لوسیونی باشین که بدون مسدود کردن منافذ چربی بهش آبرسانی کنه.

ضدآفتاب بزنین

خیلی از افراد هستن که هیچوقت از ضدآفتاب استفاده نمیکنن. اگرچه برخی از این افراد ادعا میکنن که زیاد بیرون نمیرن یا بهش نیازی ندارن. واقعیت اینه که شما حتی وقتی توی خونه هم هستین در معرض اشعه های خورشید هستین! زیرا اشعه های UV به راحتی از پنجره عبور میکنن. تاثیر و حضور این اشعه ها فقط به آب و هوای گرم محدود نمیشه، این اشعه ها حتی در هوای بارانی و برفی هم خیلی قوی هستن. اشعه های UV به مرور زمان به پیگمنتاسیون، پیری زودرس، کک و مک و … منجر میشن. استفاده از ضدآفتاب در سنین جوانی باعث میشه که در سنین بالاتر پوست بهتری داشته باشین. به دنبال ضدآفتابی باشین که SPF30 یا بالاتر داشته باشه.

کرم-ضد-آفتاب

محصولات آرایشی non-comedogenic بخرین

کسانی که پوست چرب یا مستعد آکنه دارن باید از محصولات non-comedogenic (محصولاتی که این ماده رو دارن باعث بسته شدن منافذ پوست میشن)، استفاده کنن. یعنی میتونین با مراجعه به متخصص پوست محصولاتی رو تهیه کنین که منافذ پوستتون رو نبندن. حتی بی ضررترین محصولات هم میتون باعث ایجاد جوش های سرسیاه و چرکی بشن!

برای هر چیزی از لاکتوکالامین استفاده نکنین

امروزه لاکتوکالامین برای درمان هر چیزی استفاده میشه. متاسفانه این محصول در صورت استفاده ی نامناسب باعث تحریک و صدمه به پوست میشه. برای پوست های حساس یا پوست هایی که در معرض اگزما و عفونت های پوستی قرار دارن، لاکتوکالامین میتونه اوضاع رو بدتر کنه، چون چربی های طبیعی که پوست رو ترمیم میکنن از بین میبره. اگه مشکل پوستی خاصی دارین به جای درمان خودسرانه به پزشک مراجعه کنین تا مشکلتون بزرگتر نشه.

منبع: نوین زی

Tweet با این اسرار بهترین پوست را داشته باشید - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه